všechny službyvšechny služby

Termovizní měření

O službě

Termovizní měření prostřednictvím znalecké termokamery pro kompletní analýzu a dokumentaci se skutečným obrazem budov, elektrických systémů a strojů Testo 880.

Termokamery mají velký význam při preventivní údržbě, ale i při kontrole výroby a v neposlední řadě samozřejmě také v technické diagnostice. Odkrývají anomálie a umožňují tak přesné odhalení problémového místa.

Kontrolují zcela bez poškození materiál a stavební díly a zobrazují problémové části dříve než dojde k poruše. Oproti jiným metodám, kdy je potřeba zastavit výrobu nebo např. rozmontovat rozvody, nabízí termokamera Testo 880 výsledek okamžitě.

Infračervená termokamera umožňuje kontrolu zahřívání nízko, středně i vysokonapěťových elektrických zařízení. Vadné součástky nebo propojení jsou zobrazena a lokalizována, takže je možné provést cílenou údržbu. Je také možné snižovat riziko požáru i nebezpečí zastavení výroby. Při preventivní údržbě hraje důležitou roli dokumentace výsledků měření. Termokamera Testo 880 nabízí integrovanou správu naměřených hodnot, pomocí které je možné vytvářet struktury a plány inspekčních cest. Společně se zobrazením rozložení teploty je možné zobrazit i reálný obraz místa měření, nasnímaný pomocí vestavěné digitální kamery. Spojení obou obrazů se provádí pomocí programu. Počítačový program s funkcí vytvoření zprávy o měření umožňuje rychlou a snadnou dokumentaci.

Kromě snímků elektrických zařízení nabízíme vizualizaci tepelně technických vlastností plášťů budov, topných systémů, chladících zařízení a opotřebení mechanických součástí průmyslových zařízení.